O projekcie

Witam! Nazywam się Karol Tuziemski. W swoim życiu zajmuje się wieloma rzeczami, między innymi blogowaniem i podróżowaniem. Zdążyłem załapać się na czasy dorastania bez internetu, wtedy moim podstawowym źródłem wiedzy o świecie były więc książki z czego zdecydowanie ulubioną był Atlas Świata.

Pierwszy raz na nazwę Daugavpils (Dyneburg) trafiłem jako dzieciak podczas przeglądania dodatku sportowego jednej z lokalnych gazet w rubryce z tabelą ligi żużla. Z czasem udało mi się przy okazji różnych wyjazdów poznać osoby pochodzące stamtąd, rozmawiać z nimi i dowiadywać się o specyfice miasta oraz całej Łotwy. Najbardziej jednak zaciekawiła mnie kwestia tamtejszej polskiej mniejszości.

W końcu w lipcu 2015 roku pierwszy raz osobiście odwiedziłem Dyneburg jako turysta, po powrocie jeszcze bardziej wkręciłem się w te tematy do tego stopnia, że pojechałem tam jeszcze raz w lipcu 2018 roku, już jako bloger. Nie stałoby się to gdybym nie dołączył w styczniu tego samego roku do społeczności serwisu steemit, którą z tego miejsca pozdrawiam i dziękuję za wsparcie.

Na miejscu dzięki gościnności i zaangażowaniu Prezesa Związku Polaków na Łotwie pana Ryszarda Stankiewicza mogłem trafić do dyneburskich Polaków z różnych generacji, porozmawiać z Nimi i teraz tekstami opartymi w dużej mierze o te rozmowy podzielić się ze światem.

Jednocześnie oddając ten projekt w Wasze ręce czuję radość z tego, że po latach mniej lub bardziej intensywnego zaangażowania w działalność tożsamościowo-patriotyczną mogę wrócić na tą ścieżkę z wartościowym projektem oddolnie budującym most pomiędzy Polską a Polakami z Łotwy.